Lois Güzellik Merkezi

IPL Intense Pulse Lazer Epilasyon Nedir?

IPL (intense pulse light – yoğun ışık darbesi) lazer epilasyon, kalıcı olarak istenmeyen tüylerden arınma yöntemidir. Lazer epilasyon, cildin altındaki tüy köklerini güvenli bir şekilde yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. IPL ise lazer epilasyon tedavisindeki en yeni teknolojilerden biridir.

IPL’I farklı kılan en büyük özelliği, eski teknolojilere nazaran tedavi sonrası daha az yan etki açığa çıkarmasıdır. Bir diğer özelliği ise toplamda daha az seansa ihtiyaç duyarak ve seans sürelerini de kısaltarak lazer epilasyon tedavisini mümkün kılmasıdır. Bu, tedaviyi alacak kişiye hem para kazandıracaktır (tedavi seans başı ücretlendirilir), hem de daha az zamanını tedaviye ayırmasına olanak tanıyacaktır.

Daha Fazla: 2014 Lazer Epilasyon Seans Fiyatları Listesi

Her ne kadar IPL genel bir lazer epilasyon tedavisi gibi görünse de, cilt altındaki tüy köklerini öldürmek için farklı bir ışık dalga boyu kullanır. Aslında çok teknik bir lazer tedavisi olarka da görülebilir ama kullanılan dalga boyunu diğer tedavi süreçlerinden ayırmak için IPL olarak bahsedilmektedir.

IPL, 1997’den beri bilinen bir teknolojidir yani aslında lazer epilasyondan bile daha önce bilinmekteydi. Ancak bu teknolojinin etkili ve verimli olabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması şarttı. IPL, diğer laze repilasyon teknolojilerine göre cilde daha az zarar verir ve kolayca cilt altındaki tüy köklerine ulaşır. Bu, daha fazla ısı enerjisinin deri altına geçmesi ve bu süreçte deriye hiçbir zarar vermemesi anlamına gelmektedir. IPL’in tercih sebebi olmasının bir diğer sebebi ise koyu tenli kişilerde de kolaylıkla kullanılabilmesidir. Bilindiği gibi lazer epilasyon daha çok açık tenli ve koyu tüylü kişilere önerilmektedir. IPL bu kısıtlamayı kaldırabilen teknolojilerden biridir. Ancak, lazer teknolojisi çok güçlüdür ve uzman kişiler tarafından kullanılması çok önemlidir. Yanlış bir kullanımda ciltte yanık oluşması kaçınılmazdır. Bu konuda doğru klinik / uzman doktor seçimi de büyük önem arz etmektedir.

Daha Fazlası: Lazer Epilasyon Tedaviniz İçin Klinik ve Uzman Doktor Seçimi

IPL’in, cilt altına geçmek için melanin yoğunluğunu önemsemeden, farklı ışık bir dalga boyu kullandığından, bu teknoloji daha çok koyu tenli kişilerin tedavisi için önerilir. Ancak IPL ile ilgili hatırlatılması gereken nokta, bu teknolojini sonuçta bir lazer epialsyon tedavisi olduğudur ve bu sebeple beyaz, gri, kızıl tüyler için etkisi yok denecek kadar azdır. Bu gibi tüyler için iğneli epilasyon veya ağda uygulaması daha çok önerilmektedir.

IPL, daha odaklı bir epilasyon uygulamasıdır ve bu sebeple daha küçük alanlara uygulanması daha doğrudur. Örneğin sırtınız, bacaklarınız ve göğüs bölgeniz için standart lazer epilasyonu tercih etmelisiniz. Bu nedendir ki lazer epilasyon merkezleri normal tedavi yöntemlerine ek olarak IPL lazer tedavisini belirtirler.

Halen, IPL piyasadaki en verimli tedavi yöntemidir ve sadece bir seanstan sonra bile 75%’e yakın bir verim sağlanabilir ve bu normal lazer tedaviye göre oldukça iyi bir orandır. Verimi ile beraber, tedavi sonrası şişkinlik, kızarıklık gibi yan etkilerin oluşma olasılığı da daha azdır. Aynı zamanda koyu ciltlerde tedavi süresince ciltte yanıkların oluşma riskini de engellemiş olursunuz IPL kullanarak.

Özetlemek gerekirse eğer koyu tenliyseniz, normalden daha verimli ve güvenli bir lazer epilasyon tedavisi arıyorsanız, IPL harika bir seçenek!

Son olarak, IPL, standart epilasyon tedavisi dışında, damar tedavisi ve güneş ışığı koruması için deri gençleştirme tedavisi için de kullanılabilmektedir.

IPL LAZER EPİLASYON UYGULAMA VİDEOSU

Yazar: Epilasyon Salonu
Epilasyon Salonu'nda Güzellik Uzmanı Estetisyen

Yorum Yazın

E-Mail Adresiniz Yayımlanmayacak.


*

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz : *

Reload Image