Lois Güzellik Merkezi

EpilLASE Diode Lazer Epilasyon Cihazı

Diyot lazer;
Her cilt tipinde etkili, yüksek hızda ve kısa süren seanslara imkan tanıyan, epilasyonda ALTIN STANDART 810nm ütüleme diode lazer cihazı EpilLASE
Geniş Spot Atış Alanı ve Yüksek Nüfuziyet
Geniş spot alanına sahip EpilLASE, yalnızca seans süresini kısaltmakla kalmaz aynı zamanda lazer ışınlarının cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar.
Ütüleme Diode Lazer Teknolojisi
EpilLASE, düşük enerjili seri atışlar ile (10Hz) cildi yavaş yavaş ısıtarak konforlu, acısız ve ağrısız bir epilasyonun kapılarını açar. En koyu ciltlerde dahi yanık riskini en aza indiren ütüleme lazer programı ile en zor bölgelerde dahi sonuçlar mükemmeldir.
Ergonomik Hafif Lazer Başlık
EpilLASE lazer başlığı cilt üzerinde kolay hareket ettirilmesine imkan tanıyan esnek hortum ve ultra hafif malzemeden üretilmiş olup uzun ve aralıksız kullanımda dahi kolu yormaz. EpilLASE ütüleme teknolojili diode lazer cihazları yüksek tempoda çalışan merkezlerin tercihi durumundadır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

BAŞLIK SOĞUTMASI: KONTAKT SAFİR SOĞUTMA (-10 C)
ARAYÜZ İŞETİM: 8”TÜRKÇE RENKLİ DOKUNMATİK EKRAN
SOĞUTMA SİSTEMİ: SU VE HAVA SOĞUTMALI(SAFİR UÇ)
DİYOTÇIKIŞ GÜCÜ: 600 W
EKRAN: 8INC DOKUNMATİK EKRAN
AĞIRLIK: 52 KG
ÖLÇÜLER: 47X55X122 (LxWxH)
LAZER TİPİ: DİYOT LAZER
DALGABOYU: 810NM
TARAMA ALANI: 12mm x 12mm
ATIŞ HIZI: 1-10 HZ
ATIŞ GENİŞLİĞİ: 3-850 MS
ENERJİ: 1-120 JOULE / CM2
OPERASYON MODU: 5 FARKLI CİLT TİPİ VE BÖLGESEL SEÇİM

EpilLASE Diode Lazer Hakkında
Diode lazerler 810 nm dalgaboyunda ışığı başlık içinde bulunan lazer modülleri ile üreten epilasyon amaçlı kullanım için tasarlanmış cihazlardır. Başlıkları su soğutmalı olarak dizayn edilen bu cihazlar ile epilasyon uygulaması başlığın cilde sürülen ultrason jelinin ardından cilt üzerinde kaydırılarak atış yapılmasına dayanır. Atışlar sırasında ısınan cilt diode lazer başlığının soğuk ucu ve jel tarafından soğutulurken jel aynı zamanda başlık ile cilt arasında ışığın daha iyi nüfuz etmesi için uygun ortam sağlar. Müşterilerin artan talep ve istekleri doğrultusunda cildin soğuk başlık yerine uzaktan üflemeli soğuk hava ile soğutulmasını sağlayan diode lazer cihazları geliştirilmiştir. EpilLASE Diyod lazer ütüleme lazer cihazı hem hava hem de su soğutmalı olarak kullanılabilen bir diode ütüleme lazerdir.
——-
Ütüleme Diode Lazer Nedir?
İlk çıkan diode lazer cihazları tek atış yaparak kılları yok ederken acılı olduklarından dolayı iyi sonuç vermesine rağmen tercih edilmiyordu. Kılları tek tek atış yaparak yok etmek yerine kalem ile çizilen küçük alanlar üzerinde başlığın zigzag şeklinde hareket ettirilerek atış yapılması ile kıllar yavaş yavaş ısınır ve geçişlerin son turunda yanmaya başlar. Kılların tek atış yerine enerjisi düşürülmüş seri atışlar ile üzerinden defalarca geçilerek yavaş yavaş ısıtılıp yok edilmesine dayanan bu tekniğe ütüleme epilasyon adı verilir. Ütüleme diode lazerler saniyede 10 atış yapar. Bu tekniğe ütüleme denmesinin nedeni ise uygulamanın ütü yapmaya benzemesidir. Yurtdışında ütüleme tekniği yerine kavramın yerine “in motion technology” kavramı geçmektedir. EpilLASE Diode Lazer bir ütüleme lazer cihazıdır.
———
Diode Lazer Cihazlarıyla Kaç Seansta Sonuç Alırım?

Diode lazer cihazları 810nm dalgaboyunda ışık ile çalışırlar ki 810nm dalgaboyundaki ışık melanin tarafından çok fazla tutulmadığından dolayı cilt altına daha iyi nüfuz ederler. Bu özelliklerinden dolayı koyu, esmer ve bronz tenlerde bile iyi sonuç verir, yanık riski yaratmaz. Ancak diode lazer epilasyon da sonuç anlamında bir fotoepilasyon tekniği olup ten rengi ne kadar açık ve kıl rengi ne kadar koyu olursa sonuç da o derece iyi olacaktır. Bundan dolayı ten rengi koyulaştıkça ve kıl rengi açıldıkça seans süresinin uzaması kaçınılmazdır.
Seans süresinin etkileyen diğer faktör ise uygulama yapılan bölgedir. Örneğin cildin ince ve beyaz, kılların da koyu renk olduğu koltuk altından seans süresi daha kısa olmakla birlikte (ortalama 2 seans) kol ve bacak gibi bölgelerde daha uzundur. (ortalama 5 seans)
Diode lazer cihazları ile epilasyonda seans sayısı kişinin hormonal yapısı ile de değişebilir. Bazı insanların kılları dışarıdan siyah gözükmesine rağmen aslında kıl kökü beyazdır ki lazer ışığı kıl kökünü göremez. Böyle durumlarda seans süresi daha da uzar veya kısmen sonuç alınamaz.
——
Diode Lazer Cihazları Acıtır mı?

Ütüleme sistemine sahip diode lazer cihazları ile epilasyon sırasında sinek ısırığı şeklinde bir acı duyulur. Saniyede 10 seri atış yapan başlık ile uygulama elbise ütüleme gibi yapılır ve aynı bölge üzerinden 4-6 defa atış yapılarak hızlıca geçilir. Ütüleme teknolojine sahip EpilLASE diode lazer ile uygulama oldukça konforlu olup herhangi bir yanık riski bulunmaz.
——–
Diode Lazer Cihazlarıyla Tüyler Ne Zaman Dökülür?
Diode lazer epilasyonda tüyler uygulamadan 15 gün sonra dökülür. Aslında tüyler daha ilk seansta yanmaktadır. Zaten uygulama sırasında tüylerin yandığını işaret eden yanık kokusu da duyulmaktadır. Ancak tüylerin dökülmesi 15 gün almaktadır.

 

ES LİTE MEDİKAL İLETİŞİM
TEL: 05536077752

Facebook: Esliteicelaser
İnstagram: Esliteicelaser

Yazar: Epilasyon Salonu
Epilasyon Salonu'nda Güzellik Uzmanı Estetisyen

3 Yorum Yazıldı "EpilLASE Diode Lazer Epilasyon Cihazı" Başlıklı Yazıya

  1. İlk defa memnun kaldığım firma diyebilirim ne dediyseler arkasında durdular tüm cihazları on numara beş yıldız

  2. Sıkıntısız çalışmak istiyorsanız tabikide Emrullah bey Harika bir insan anlayışlı ve 2 yıldır çalışıyoruz bir insan hem işinde hemde kişiliğinde ancak bu kadar kaliteli olabilir

  3. Merhaba berna ben sizin firmayı çok duydum ben şahsım sizi geç tanıdım arkadaşlarım sizin cihalarımı kullanıyor en kısa zamanda sizden cihaz almayı düşünüyorum iyi çalışmalar 👍

Yorum Yazın

E-Mail Adresiniz Yayımlanmayacak.


*

Enter Captcha Here : *

Reload Image